Program níže průběžně doplňujeme, je však jisté, že bude místy natáčen Českou televizí.

9.00 – 9.45

registrace

9.45 – 10.00

Offline sál

Zahájení BarCampu s úvodním slovem Milana Štefance

Offline sál Online sál Outline sál (revoluce, prachy a migrace)

10.00 – 12.30

Offline sál

Taktiky přímých akcí

  • Christopher Laumanns — aktivista široké koalice Ende Gelande! (videopřenos, tlumočeno z němčiny) – přímé akce v Německu
  • Janek Rovenský – taktiky Greenpeace
  • Otto Horší a Petr ŽilkaZTOHOVEN – o trenkách na Hradě
  • Arnošt Novák — Karlova univerzita – taktiky přímých akcí v Česku

Média a mediální strategie

  • Robo MihályBratislava bez náckov – o antinazi kampani
  • Stefan Vadocz – Neopublic – úspěšné komerční kampaně na sociálních sítích jako inspirace pro neziskovky

10.00 – 12.30

Online sál

(open) data

  • Michal Šmarda — starosta Nového Města na Moravě, co zveřejňuje, co lze
  • Lukáš Wagenknecht — Good Governance – zveřejňování smluv na Ministerstvu financí
  • Honza Kolkánek Šípek — novinář, dokumentarista, polohacker – o datech uniklých z Hacking Teamu
  • Vladimír Novotný — Kraj Vysočina — participativní rozpočet
  • Michal Kubáň – Fond Otakara Motejla – Certifikát otevřených dat

Diskuse moderovaná Martinem Nawrathem s hosty

10.00 – 12.30

Outline sál

Velká fem-diskuse Kam směřuje české a slovenské feministické hnutí?

  • Jana Cviková — vědecká pracovnice Ústavu svetovej literatúry SAV, spoluzakladatelka feministické publikační a vzdělávací organizace ASPEKT
  • Lucie Jarkovská — vyučující Katedra sociologie, Fakulta sociálních studií, redaktorka femag.cz
  • Zora Javorská – koordinátorka kampaně Aktivní rodičovství, spolupořadatelka stejnojmenné konference, členka výkonného výboru České asociace dul
  • Ľubica Kobová — spolupracovnice Aspektu; vyučující Katedra genderových studií FHS UK, členka výkonného výboru Genderové expertní komory ČR
  • Alžběta Možíšová — LGBT aktivistka, NoA, z.s. (spoluout.cz)
  • Alica Sigmund Heráková – romská novinářka – redaktorka O Roma vakeren, komentuje pro Romea.cz. PR konzultantka – Muzeum romské kultury, Media Voice
  • Helena Skálová – ředitelka Gender Studies o. p. s., členka výkonného výboru České ženské lobby a členka Rady vlády pro rovnost žen a mužů
  • Linda Sokačová — ředitelka Alternativa 50+

12.30 – 14.00

oběd

12.00 – 13.00

oběd

13.00 – 14.30

Outline sál

Debata nad tezí: „Ženy si za nižší plat mohou samy“

  • Alica Sigmund Heráková — novinářka, redaktorka O Roma vakeren
  • Romana Volejníčková — Sociologický Ústav AV ČR
  • Lucia Zachariášová – vedoucí Oddělení rovnosti žen a mužů, Úřad vlády ČR
  • Ester Kaplánková – místopředsedkyně za Stranu svobodných občanů v Praze
  • Michal Kvasnička– odborný asistent, Ekonomicko-správní fakulta MUNI

14.00 – 16.30

Offline sál

365 dní aktivistů na radnici vs. aktivisti před radnicí

  • Peter Brocka — starosta Trnavy – Jak to jde v Trnavě na radnici
  • Jiří Kotek — Karlovy Vary – jak to jde v Karlových Varech na radnici
  • Jan Čižinský — starosta Praha 7 – Jak to jde na Praze 7
  • Martin Maleček – starosta městské části Brno – sever- Jak to jde na Brně – sever
  • Kamil Gregor – politolog, analytik spolku Kohovolit.eu

Diskuse moderovaná Stanislavem Horákem – Aktivismus zdola nebo na radnici, euro/parlamentu?

14.00 – 16.30

Online sál

Nevládní kampaně — fundraising a PR

  • Jan Jablunka — ajťák na volné noze — 15 praktických tipů a triků pro váš kampaňový web
  • Jitka Nesrstová — fundraiserka — fundraising nevládek a zákon o veřejné sbírce, zákon o ochraně osobních údajů
  • Kristina Studená — aplikace hejbejbrnem.cz — očekávání versus realita

Diskuse moderovaná Martinem Nawrathem – Etické otázky fundraisingu

  • Kateřina Smolková — Lékaři bez hranic
  • Pavel Franc – Frank Bold

15.00 – 16.30

Přednáška s diskusí

  • Matanat Azizova — aktivistka, Ázerbájdžán (tlumočeno z ruštiny) – ázerbájdžánské lidskoprávní kampaně „5 kopějek“, „Art for Democracy“, „Sing for Democracy“, Univerzita svobodného myšlení

17.00 – 18.00

Offline sál

Guerillové projekty

  • Zdenek Štěpánek – brněnští Sousedé sousedům o Sousedech
  • Pavel Sterec umělec a ogranizátor sociálních happeningů – Otevřená forma: radikální pedagogická praxe pro přímou akci
  • Petr ŠourekCorrupt Tour – Critical Mass Tourism aneb o neúspěších a nezamýšlených důsledcích našich snah pozvednout českou korupci na světovou úroveň
  • Peter Tkáč – Food Not Bombs – My a  IDET

17.00 – 18.00

Online sál

Volná disciplína

  • Jaroslav Anděl — bývalý umělecký ředitel DOXu – kampaň Svoboda médiím
  • Aleš Ziegler – právník Zeleného kruh – novela stavebního zákona a omezování účasti veřejnosti
  • Jan Korytář – Encyklika papeže Františka Laudato si – o péči o společný domov a její politický rozměr
  • Janek Rovenský – Greenpeace – Starostové kontra Tykač

17.00 – 18.30

Občanská angažovanost proti rasismu a xenofobii

  • Linda Janků — právnička Kanceláře veřejné ochránkyně práv — Uprchlíci nejen v Bělé a česká legislativa
  • Tomáš Janků — Jak se žije muslimům a muslimkám v Česku? prezentace výzkumu

Diskuse moderovaná Stanislavem Horákem

s koordinátory a koordinátorkami dobrovolnických týmů na Balkáně Jan Skalík, Zuska Lenhartová, Šárka Oplatková a Pomáháme lidem na Balkáně

19.30

  • divadlo Feste
  • překvapení
  • vernisáž výstavy Abcházie
  • DJ Melta